Antyszczekowe systemy dla psów

Obroże przeciw szczekaniu Zostaw komentarz

Często zdarza się, że nas pies próbuje naśladować koguta i już od wczesnych godzin rannych stara się nam uprzykrzyć życie poprzez bardzo głośne szczekanie. Wiele ludzi ma problemy z tym, że ich pies bardzo głośno szczeka albo od rana, albo w nocy. Jest to duży problem, jeżeli mieszkamy w bloku, ponieważ okoliczni ludzie również się na to skarżą. Bardzo dobrym rozwiązaniem na to jest kupno dla naszego pupila obroży antyszczekowej. Jest to obroża, która postara się sama wytrenować w naszym psie panowanie nad swoim szczekaniem, gdy ma ją na sobie. Można teraz spotkać obroże, które same uczą się psa. Mają one parę poziomów natężenia siły impulsu. Przy pierwszym szczeknięciu obroża taka daje naszemu psu impuls elektrostatyczny, który napina mu mięśnie.

Jeśli pies nie przestanie szczekać impuls ten zwiększa swoją siłę do odpowiedniego poziomu. Jeżeli przez określony czas pies już nie zaszczeka, wtedy obroża zapamiętuje ostatni poziom natężenia impulsu i używa go przy kolejnych szczekaninach. Jest to wtedy poziom impulsu, który działa na naszego psa, dzięki czemu jest on skuteczny podczas szczekania. Bardzo ważnym jest, żeby nasz pies nauczył się kiedy może szczekać, a kiedy nie. Psy są bardzo podatne na to, co dzieje się na dworze i zawsze, gdy usłyszą, choć małe szczeknięcie zaczynają same szczekać. Trudno je wtedy uciszyć, ponieważ bronią one dzięki temu swojego terytorium, a tym samym pokazują, kto tu rządzi. Oczywiście nie każdy właściciel psów lubi jak jego pupile szczekają w nocy do okna. Dla takich właśnie ludzi wynaleziony został system antyszczekowy, który ma za zadanie oduczyć naszego psa szczekania, wtedy, kiedy jest na to nieodpowiednia pora, czyli zazwyczaj w nocy, gdy wszyscy śpią. Pies, któremu założymy taką obrożę będzie wiedział, że nie może w danym momencie szczekać, ponieważ zostanie za to ukarany.

Kara za każde szczeknięcie jest to impuls elektrostatyczny, który napina mięśnie psu. Oczywiście w obrożach możemy ustawić moc takiego impulsu, żeby nie użyć za dużego na naszego małego psa lub, za małego na psa, który waży prawie tyle, co my. Do każdego psa trzeba odpowiednio dopasować impuls elektrostatyczny, który będzie na niego działał. Urządzenia takie są coraz częściej kupowane, ponieważ naprawdę uczą psy, że w obroży nie warto szczekać.Zostaw komentarz

WordPress - Hosting: Twój hosting - Skórka: N.Design Studio - Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się