Jak rozpocząć tresurę z elektroniczną obrożą

Obroże do tresury Zostaw komentarz

obroża treningowaWprowadzenie do tresury elektronicznych systemów treningowych dla psów może być skuteczne – ale tylko pod pewnymi warunkami. Nawet na stronach sklepów sprzedających tego rodzaju urządzenia znaleźć można stosowne informacje na ten temat i naprawdę warto wziąć je sobie wszystkie do serca.

Jak różne są psy, tak samo różni są właściciele – i nie wszyscy niestety porady specjalistów traktują poważne, wychodząc z założenia, że sami na wszystkim znają się najlepiej. Tymczasem – zanim sięganie się po wspominane powyżej systemy treningowe – trzeba pamiętać o tym, że istnieją także i inne sposoby na wytrenowanie psa, takie tradycyjne. Obecnie najbardziej popularnymi metodami są te bazujące na nagradzaniu zwierzęcia za poprawnie wykonaną czynność. Odchodzi się od karania psów, albowiem wówczas są co prawda posłuszne, ale te posłuszeństwo nie wynika z niczego innego jak strach. A w posiadaniu psa nie chodzi przecież o to, ażeby pies się bał swojego właściciela, bo jest to zupełnie bez sensu.

Obroża elektryczna jest przede wszystkim skuteczna, a dlaczego? Kiedy pies nie wraca na zawołanie zostanie skarcony impulsem elektrostatycznym nie po powrocie, ale właśnie wtedy gdy nie słucha swojego właściciela. Gdyby został skarcony tuż po powrocie uznałby, że właśnie dlatego dostał naganę.  Dzięki takim systemom treningowym możemy mieć kontrolę nad psem nawet gdy ten beztrosko biega spuszczony ze smyczy.Zostaw komentarz

WordPress - Hosting: Twój hosting - Skórka: N.Design Studio - Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się