Jaką obrożę antyszczekową wybrać ?

Obroże przeciw szczekaniu, Psy Zostaw komentarz

Jak wyeliminować uciążliwe wycie i bezpodstawne szczekanie psa? Twój pies ciągle wyje, nieprzerwanie warczy bądź szczeka? Idealnym sposobem na wyeliminowanie takich nawyków, które z pewnością zostały wypracowane podczas nieodpowiedniego szkolenia psa, są obroże antyszczekowa. Nie sugerujmy się sąsiadem, który nie dba o swoje zwierzę bijąc go i krzycząc, gdyż nie jest to wyjście z sytuacji, co więcej wzbudzi jedynie dodatkową agresję u czworonoga, której zapewne chcemy uniknąć jako odpowiedzialni właściciele. Skutecznym sposobem na pewno będzie użycie obroży antyszczekowej oczywiście z certyfikatem ECMA oraz wyposażonej w dodatkowy czujnik wibracji krtani i mikrofon, który zareaguje adekwatnie do złego zachowania psa.

Dobieranie obroży antyszczekowej

Taka obroża powinna być przede wszystkim dopasowana do rasy, wagi i stanu zdrowia psa. Pupile w dobrej kondycji bez problemu mogą zacząć nosić obroże, które podają impuls elektrostatyczny w oparciu właśnie o czujnik wibracji krtani, mikrofon bądź oba detektory jednocześnie. W szczególności sugerowanym i najbardziej skutecznym rozwiązaniem będą obroże zasilane na akumulatorek, gdyż ich żywotność wzrasta z prostych powodów: po pierwsze są bardziej odporne na wodę, gdyż nie musimy rozkręcać obroży i wymieniać baterii, po drugie będą w gruncie rzeczy tańsze w utrzymaniu, gdyż unikniemy ciągłego dokupowania baterii. Natomiast dla starszych i strachliwych pupili polecamy lżejsze rozwiązania takie jak na przykład obroże ultradźwiękowe czy sprayowe.

Czym jest ów obroża ultradźwiękowa? A no takim właśnie rozwiązaniem, które działa na niechciany bodziec uwalniając nieprzyjemne dźwięki dla naszych nadmiernie hałaśliwych pociech w oparciu o wbudowany czuły mikrofon. Obroże sprayowe będą dobrym rozwiązaniem dla psów, które są nad wyraz płochliwe bądź małe ponieważ na eliminację szczekania wpłynie dawka uwolnionego sprayu o niemiłym dla psa zapachu. Jedynym minusem w tej obroży będzie ciągłe wymienianie sprayu. Obie wyżej wymienione obroże są szczególnie zalecane właśnie takim psom, gdyż są zwyczajnie lżejsze niż ich krewniacy zasilani na akumulatory. Pamiętajmy jednak, iż wszystkie obroże przeciw szczekaniu psa mogą być przez niego noszone nie dłużej jak 10 – 12 godzin. Należy dać psu trochę swobody i zakładać mu obrożę wtedy gdy najbardziej przeszkadza np. gdy nie ma nas w domu. Pies jest tylko zwierzęciem i musi się wyszczekasz dlatego też nie karćmy go 24 godziny na dobę.Zostaw komentarz

WordPress - Hosting: Twój hosting - Skórka: N.Design Studio - Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się