Obroża elektroniczna samoobsługowa

Psy Zostaw komentarz

Niestety taka obroża nie istnieje. Nie ma takiego urządzenia, które rozpozna niewłaściwe zachowanie psa i przetłumaczy mu, że tak nie wolno. Jednakże powstały już urządzenia, które potrafią same zareagować na ujadanie psa, bądź na forsowanie przydomowego płotu.

Obroża antyszczekowa to właśnie obroża, która sama reaguje na ujadanie psa. Wyposażona jest w czujnik wibracji krtani lub mikrofon rozpoznający szczekanie psa. Jeśli już wycie czy też właśnie szczekanie zostanie zidentyfikowane, obroża odpowiada nieprzyjemnym dla psa bodźcem. Może być to nieprzyjemny zapach, dźwięk lub tez impuls korekcyjne – elektrostatyczny o małym natężeniu.

Drugim typem obroży, które praktycznie sama reaguje na zachowanie psa jest niewidoczne ogrodzenie z obrożą elektroniczną. Do nas – do właściciela takiego psa należy wyłącznie rozłożenie przewodu (który można także zakopać) w miejscach, do których pies ma nie wchodzić. Gdy pies zbliży się do przewodu w specjalnej obroży usłyszy dźwięk, a następnie, gdy podejdzie bliżej poczuje nieprzyjemny skurcz mięśnia wywołany impulsem korekcyjnym.Zostaw komentarz

WordPress - Hosting: Twój hosting - Skórka: N.Design Studio - Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się