Obroża przeciw szczekaniu

Obroże przeciw szczekaniu Zostaw komentarz

Obroże elektryczne znane są głównie pod postacią systemu składającego się z nadajnika (pilota) oraz odbiornika (obroży). Współdziałają one w określonym przez producenta zasięgu, dzięki czemu możemy za pomocą pilota komunikować się z obrożą. Komunikacja ta umożliwia wysłanie sygnału dźwiękowego – ostrzegawczego do obroży, bądź impulsu korekcyjnego, który służy do wyegzekwowania posłuszeństwa.

Zasada działania obroży antyszczekowych również opierać się może na impulsach korekcyjnych, które skorygują zachowanie psa, czyli w w tym przypadku szczekanie, wycie lub ujadanie. Różnica w obsłudze jest jednak zasadnicza. W przypadku obroży antyszczekowych uruchamiają się one automatycznie, wtedy kiedy pojawia się problem. Obroże tego typu wyposażone są w czujnik wibracji krtani bądź mikrofon.

Po wykryciu szczekania poprzez jeden z wyżej wymienionych detektorów obroża (w zależności od modelu) wyda z siebie dźwięk ostrzegawczy bądź zawibruje. Po ponownym szczeknięciu obroża dostarczy impuls elektrostatyczny, który w odczuciu jest nieprzyjemny. Taka zależność pomiędzy szczekaniem, a nieprzyjemnym odczuciem jest łatwo przyswajalna przez psa, który w efekcie uczy się, że szczekać nie warto.Zostaw komentarz

WordPress - Hosting: Twój hosting - Skórka: N.Design Studio - Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się