Pies przeciwstawia się smyczy

Obroże do tresury Zostaw komentarz

Wielu właścicieli psów ma z nimi taki problem, że nie chcą one chodzić na smyczy – dotyczy to w głównej mierze młodych psów, aczkolwiek wcale nie musi to być reguła. Sporo osób w takiej sytuacji usiłuje zwierzę zmusić do takich zachowań, dla przykładu poprzez założenie mu obroży treningowej.

pies, smycz, obroża

Nie jest to jednakże najlepsze rozwiązanie, albowiem osiągnie poprzez to tylko i wyłącznie efekt dokładnie odwrotny od tego zamierzonego. W żadnym wypadku nie wolno psa siłą przymuszać do chodzenia na smyczy. Trzeba go do tego przyzwyczaić, ale takie oswajanie ze smyczą nie może mieć charakteru szokowej terapii. Tłumaczenie tego psu nie pomoże – zwierzę słów nie rozumie, musi je natomiast kojarzyć z jakąś bardzo konkretną sytuacją. Zacząć trzeba od przyzwyczajenia psa do noszenia obroży, dopiero potem przystąpić można do treningu ze smyczą. Przy tej okazji nie wolno absolutnie przez cały czas zapominać o tym, że zwierzę należy nagradzać, jeśli zrobi coś w taki sposób, w jaki się tego od niego oczekuje.

Elektryczne obroże treningowe mogą idealne zastąpić smycz. Ich zasięg może sięgać nawet do 3km więc trening psa może odbywać się na olbrzymiej przestrzeni. Najbardziej znanymi markami z jakimi się zetkniemy przy poszukiwaniu odpowiedniego systemu dla naszego czworonoga są firmy PetSafe, Dogtra czy SportDOG.Zostaw komentarz

WordPress - Hosting: Twój hosting - Skórka: N.Design Studio - Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się