Pies skacze na ludzi

Obroże do tresury Zostaw komentarz

Spacer z psem to znakomita okazja między innymi do tego, aby się przekonać, do jakiego stopnia nasz pupil jest nam posłuszny. Wyniki tych testów zwykle nie okazują się takie, jak byśmy sobie tego życzyli, a to poważny sygnał właśnie dla nas, że do tresury pupila nie przyłożyliśmy się jak należy.

Najprawdopodobniej nie wzięliśmy sobie do serca zaleceń, aby trening zaczynać naprawdę wcześnie – a robić to trzeba mniej więcej na przełomie piątego i szóstego tygodnia życia zwierzęcia. Im szybciej te błędy skorygujemy, tym oczywiście lepiej. Bardzo częstą sytuacją jest rzucanie się psa na przechodniów – nawet, jeżeli jest na smyczy i ma założony kaganiec (o tym drugim właściciele często jakoś zapominają, a nie powinni). Takie zachowania czworonoga są karygodne, ale nie jest to jego winą. Pies pewnych zachowań nie został po prostu nauczony. Trudno też się dziwić ludziom, że czymś takim nie są zachwyceni – nawet, jeżeli pies nie ma wcale wobec nich złych intencji.

To akurat nie musi wcale kogoś interesować. Psa można wyszkolić za pomocą specjalnej obroży treningowej. Przed pierwszym takim wyjściem na spacer pies powinien zostać do obroży przez kilka dni przyzwyczajony jeszcze w domu.Zostaw komentarz

WordPress - Hosting: Twój hosting - Skórka: N.Design Studio - Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się