Pies skacze na obcych

Obroże do tresury Zostaw komentarz

Wyjście z psem na spacer jest dla zwierzęcia doskonałą okazją nie tylko do załatwienia potrzeb fizjologicznych, ale również do tego, aby się wybiegać. Zwierzę traktuje to więc jak okazję do zabawy – i wszystko byłoby w porządku, gdyby takie zabawy nie przybierały niepożądanych form.

pies, tresura psów

Dla przykładu często zdarza się tak, że pies na widok jakiegoś innego aniżeli jego właściciel reaguje w taki sposób, że biegnie w jego kierunku i rzuca się na niego, jak by chciał się z im przywitać. Interwencję swojego właściciela natomiast kompletnie ignoruje i na jego widok od razu ucieka. Nie ma wtedy mowy o jego złapaniu. Radzić sobie można z tym na różne sposoby, na przykład poprzez stosowanie treningowych obroży. Przede wszystkim jednak trzeba na początek skorzystać z innych metod, takich jak nauczenie chodzenia przy nodze i wykonywania poleceń typu „waruj” czy „siad”. Oczywiście, początkowo nie ma nawet mowy o tym, ażeby psa spuszczać ze smyczy, dopóki nie nauczy się, że skakać na obcych mu nie wolno.

Obroża elektryczna jest skuteczną metodą na oduczenie psa niepożądanych metod, w tym także skakania na obcych. Tresura z takim systemem trwa raptem kilka dni. W zależności od psa możemy wybierać pomiędzy obrożami na spray, ultradźwiękowymi bądź obrożami elektronicznymi, które emitują impulsy elektrostatyczne napinające psu mięśnie. Pies nie odczuwa bólu, ale jest to na tyle nieprzyjemnym uczuciem dla niego, że skutecznie odwraca jego uwagę.Zostaw komentarz

WordPress - Hosting: Twój hosting - Skórka: N.Design Studio - Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się