Porady dotyczące tresury psa

Obroże do tresury Zostaw komentarz

Wyszkolenie psa – bez względu na to czy chodzi tutaj o trening profesjonalny, czy też na użytek domowy – wcale nie jest tak łatwą sprawą, jak mogłoby się niekiedy wydawać. Poza tym jest także konieczne wyrobienie u zwierzęcia pewnych pozytywnych nawyków i oduczenie go niepożądanych zachowań.

Bardzo wiele osób wyręcza się przy tej okazji specjalnymi systemami służącymi do treningu jak na przykład elektronicznymi obrożami, nie mniej jednak pamiętać trzeba o tym, że takie metody stanowić mogą co najwyżej uzupełnienie szkolenia – w żadnym zaś wypadku nie mogą go zastępować. Podstawą jest tutaj zbudowanie emocjonalnej więzi pomiędzy psem a jego właścicielem – musi być pomiędzy nimi wzajemne zaufanie, w przeciwnym wypadku z właściwego szkolenia nie za wiele wyjdzie.

Oczywiście, nie oznacza to, że pies może robić, co mu się żywnie podoba – musi znać granice, ale przy tej okazji powinien całkowicie ufać swemu właścicielowi. Ten z kolei powinien starać się jak najlepiej poznać swojego zwierzaka.Zostaw komentarz

WordPress - Hosting: Twój hosting - Skórka: N.Design Studio - Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się