Szkolenie psa w trudnych warunkach

Obroże do tresury Zostaw komentarz

Obroża elektryczna ma za zadanie wspomóc tresurę psa. System ten zyskał już w Polsce wielu zwolenników, którzy do tej pory nie mogli sobie poradzić ze swoimi niesfornymi czworonogami. Obroże elektryczne obecnie posiadają udoskonalenia, których czasem mogło brakować podczas profesjonalnej tresury.

Jednym z takich udoskonaleń jest zwiększony zasięg. Obecnie można nabyć obroże elektryczne o zasięgu nawet 3.000 metrów. Tego typu zasięg niezbędny jest podczas polowań z psami myśliwskimi bądź tresury w lasach czy tez terenach górzystych. Producenci elektrycznych obroży dopracowali także wodoodporność takich urządzeń. niektóre systemy posiadają obroże, które można zanurzyć nawet na 10 metrów. Zatem jeśli ktoś posiada psa uwielbiającego kąpiele w stawie to już nie będzie to problemem.

Obecnie można także nabyć obroże elektryczne z lokalizatorem dźwiękowym. Taka obroża wyposażona jest w specjalny głośnik. Po wciśnięciu odpowiedniego przycisku na pilocie, odbiornik obroży wyda dźwięk, który słyszalny będzie nawet na pół kilometra!Zostaw komentarz

WordPress - Hosting: Twój hosting - Skórka: N.Design Studio - Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się